Garážový výprodej, pro který jsem nikdy neměl péct / Vera-Marie Landi / Kreativní vášně 💖 / Květen, 2023

Co jsem si myslel?

Foto od Harper Nguyen na Unsplash

Při pronájmu prostoru pro mé taneční studio, tu a tam bych měl garážový prodej, protože vybavení zastaralo, taneční oblečení a boty se již nepoužívaly, a osobní věci již nebyly potřeba. Bylo tam také spousta věcí, jako jsou další hrnce a nádobí, házet koberce, hračky, se kterými si děti už nehrály, zahradní vybavení, a více. Vždy se dotýkali a odcházeli, někdy dobří, někdy ne tolik, a také související s počasím, a z rozmaru všeho, co se v životě lidí dělo. Abych si byl jistý, že jsem přivedl lidi do svého prodeje, rozhodl jsem se, že nabídnu také pečivo a kávu, protože budova, kterou jsem si pronajal, měla také komerční kuchyň, 3-hořák na kávu, a spousta vnitřního pultu.

Během týdne před prodejem garáže, označil jsem vše, co jsem mohl, a měl připravené věšáky a stoly, některé z nich by zůstaly uvnitř a některé by šly na parkoviště, kde bych to zablokoval před auty. Pečení několika položek vypadalo jako dobrý nápad a vybral jsem si několik receptů, o kterých jsem věděl, že jsou populární, snadné, a mohl jsem vyrobit velké dávky.

Příprava sladkých dobrot

Už jsem si objednal jednorázové podnosy na košíčky pro jednoduché / dvojité košíčky nebo muffiny, jednorázové nádoby na lahůdky pro křupavé jablko, rýžový pudink a mini tvarohové koláče a plošší jednorázové nádoby na sušenky. Celý týden jsem pečel a měl jsem připravené tuny věcí. Zdálo se, že mám dost všeho, abych vydržel dva dny prodeje, ale přepočítal jsem obrovský sladký zub celé populace.

V den garážového prodeje jsem byl brzy vzhůru, dokončení některých pečení, nastavení stolů a regálů venku v časném ranním světle, příprava předmětů na poslední chvíli, a dělat kávu. V mé reklamě, zmínil jsem se, že budu prodávat pečivo, zmínil jsem se o několika svých specialitách, a také dal obrázky položek, které budu prodávat, s popisy. Nastal čas pustit lidi na parkoviště a byl jsem ohromen, když jsem našel desítky aut čekajících na nástup.

Byl jsem také ohromen tím, jak lidé chodili kolem mých regálů a přicházeli přímo dovnitř, aby si koupili kávu a domácí dobroty. Celý den, prodal jsem všechno své pečivo a udělal více hrnců kávy, ale téměř žádné z dalších položek, které jsem vydal, se neprodávalo.

Další noc pečení

Poté, co jsem se na den zavřel, jsem si uvědomil, že bych si měl dát pečení na další den, protože mi nezbylo nic, ale už jsem vložil inzerát, že prodám sušenky a tak. Během večerních hodin, pozdě do noci, pak brzy ráno, udělal jsem další obrovský podnos jablečného křupavého, stovky dalších sušenek, pár dávek banánových muffinů, a další rýžový nákyp. Už vyčerpaný jsem začal den jen asi 4 hodinami spánku a 4 šálky kávy ve mně.

Byl čas začít znovu. Znovu jsem dal všechny prodejní předměty ven, některé jsem vyložil na stoly, postavil všechno své pečivo do jejich malých nádob na pultu a pak jsem sledoval, jak se parkoviště zaplňuje. Lidé se rojili pro pečivo a kávu a nekupovali téměř nic z věcí, které byly na stolech, regály, nebo police. Lidé z předchozího dne se vrátili pro další. Pravděpodobně jsem mohl zdvojnásobit cenu Apple crisp a stále by si ho koupili. Ano, mám dobrý recept na křupavé jablko a člověk mohl cítit jablka a skořici na míle daleko.

Některé z mých věcí byly zakoupeny, ale nic ve srovnání s pečivem. Po výdajích na jednorázové nádoby, elektřinu a přísady (a čas) jsem skončil s dobrým ziskem, jen ne z toho, co jsem si myslel. Někde mezi mým inzerátem a dnem mého prodeje, garážová část se stala sekundární k potravinové části.

Chyba byla, že jsem neměl zmínit pečivo v reklamě a nechat je zjistit, když přišli dovnitř, aby si koupili položku, kterou jsem měl na pultu k prodeji. Ale lidé o nich věděli a udělali pro ně včelí linku, někteří z nich se nikdy ani nepodívali na jiné položky na prodej, někteří předstírali, že se dívají, někteří sebrali pár věcí, pak je položili zpět, a několik skutečně provedlo nákup.

Jedna žena koupila apple crisp a pak se vrátila o 5 minut později. Myslel jsem, že si přijde stěžovat, ale řekla, že to snědla v autě, bez lžíce, a řekla, že je tak dobré, že si koupila další. Musela to lapat jazykem, to bych udělal!

Velké sušenky, které jsem udělal pro děti, šly také dobře, ani se nepodívaly do krabice hraček zdarma. Dokonce i krabice volných pohárů tam stále byly!

Sladký Zub Převezme Kontrolu

Měl jsem to vědět. Já jsem ta z rodiny, která vždycky chtěla péct. Moje rodina uvádí do svého seznamu předem, který obvykle zahrnuje koláče, ovesné sušenky a jahodové košíčky. Vánoce jsou to samé. Já jsem ten, kdo byl požádán, abych upekl koláče, a na narozeninové oslavy jsem požádán, abych upekl dort, košíčky, a sušenky. I já miluji pečivo, proto jsem začal péct na prvním místě, takže jsem to měl vědět.

Jednou, před lety, jsem přinesl malinové koláče na prodej pečiva a někdo mě zastavil, když jsem vycházel z auta a nabídl mi, že je koupím za dvojnásobek toho, co jsem měl na štítku. Peníze jsem samozřejmě dal správné osobě, ale přišlo mi legrační, že se předmět ani nedostal z kopce, než si ho někdo všiml a zastavil mě.

Tak co, sakra, proč jsem upekl na garážový prodej? Já nevím! Pravděpodobně jsem měl místo toho mít jen prodej pečiva, pak bych měl čas upéct více předmětů, místo abych se staral o to, abych dal všechny své haraburdí. Všechna ta práce nastavuje všechny mé věci,vezme je na noc, ráno je dá zpět, pak to všechno přinese zpět, Ach můj. A strávit noc pečením na vrcholu! Poučil jsem se, už žádné pečení pro prodej v garáži. No, nepeču tolik jako dřív, většinou jen pro zvláštní příležitosti a svátky, ale vnoučata vždy žádají o domácí muffiny, takže pro ně peču bez jakéhokoli jiného důvodu, než o ně žádají.

Po mém “garážovém výprodeji” jsem skončil s hezčími obrázky svých položek a jejich prodejem na jedné z webových stránek, které jsou pro tento účel nastaveny. Takto jsem prodal tunu věcí, takže to není, jako bych neměl dobré věci na prodej, udělal jsem, ale lidé byli sledováni svým sladkým zubem. Jsem si jistý, že vůně pečení se během dne stále vznášela vzduchem, také. Koneckonců, kdo nemá rád dobrý kousek dortu nebo teplé čokoládové sušenky?